Klip Çekimi Fiyatları

Klip Çekimi Fiyatları

Klip çekimi yapılmaya başlanacağı zaman ilk karar verilmesi gereken ve araştırılan konu klip çekimi fiyatları olarak karşımıza çıkar. Bunun nedeni çekilecek klibin senaryosu ile ilgili kullanılacak olan prodüksiyon bütçe tutarı ile alakalıdır. Klip çekimi fiyatları tutarını belirlenirken klibin içerdiği hikâye gereği mekân, oyuncular, ışık, kamera, kamera önü ve arkası masrafları olarak karşımıza çıkar.

Klip Çekimi Nasıl Yapılır?

Klip çekimi şarkı, müzik ve şiir gibi sergilenmek istenen eserin görsel olarak da tamamlanması aşamasıdır. Klip çekimine başlamadan önce kliplendirmek istenen eserin, nasıl bir hikâye ile yapılacağına karar vermek lazımdır. Sonrasında seçilen senaryolar arasından prodüksiyon tarafından klip çekimi fiyatları hesaplanarak uygun olanı karar vermek en doğrusu olur.

Bazı durumlarda hikâye olarak mini bir film çekilerek eser kliplendirilmek istenebilir. Bazı zamanlarda ise tam aksine daha sakin bir ortamda uygun ışıklandırılma ve sahneler seçilerek klip sahneleri oluşturulur.  Çekilen sahneler stüdyo ortamında birleştirilerek editörler tarafından tam bir klip haline getirilir. Tam olarak kurgunun oluşturulması, çekilmesi ve birleştirilmesi aşmasındaki profesyonel yaklaşım çok önemlidir. Eserin üstünü kapatacak değil altını çizecek bir yöntem belirlenmelidir.

Klip Çekimi Fiyatları

Klip çekiminin de prodüksiyon ve alt yapı hazırlıkları klip çekimi fiyatları miktarının ne kadar olacağını belirler.  Bunun nedeni sadece bir sandalye üzerinde kamera karşısına geçmenin maliyeti ile mini bir film hazırlanarak hazırlanan klibin maliyeti tabi ki aynı olmamasıdır. Bu durumda maliyet farkı sizleri yanıltmasın. Klip seçimi yapılırken, eserin slow veya hareketli olması gibi özellikler; hazırlanan klibin içeriğinin ne olması gerektiği ile ilgili seçim yapabilme şeklini belirler. Bazen çok az sahne olması, çok düşük klip çekimi fiyatları maliyetlerinin çıkması için doğru kurgulanmış klipler de isteneni tam anlamıyla vermeyebilir.

 

 

klip çekimi fiyatları